Galadegustace Markuzzi Vini

Written by

Prostředí Obecního domu, osobní setkání se zástupci vinařství, tasting nových ročníků a unikátní láhve z roku 2008.

Tak přesně taková by mohla být definice Galadegustace, na kterou jsme byli pozváni. V minulém týdnu jsme měli tu možnost, s částí našeho týmu, účastnit se vinné akce, kterou pořádal Jiří Markuzzi společně se zástupci vinařství z jeho portfolia.

Den pro nás začal serií degustací Prosecca u pana Štěpánka v Prosekárně. Po kodrcavé a únavné cestě ranní vlakem, sklenička dvaceti vzorků šumivého vína vyzněla velmi kladně. Za ty nejlepší tituly, které nám byly doporučeny – Torre Zecchei – Bonorivo (extra brut, plná máslová chuť, bez siřičitanů), PDC – Brut Cartizze (brut, svěží tóny jablka a broskve, silná, ovocná chuť), Garbara – Brut Millesimato (bílé květy, elegantní perlení). Po této zajímavé pracovní příležitosti nám nezbývalo nic jiného, než se odebrat přímo na akci, která byla naším hlavním cílem – Galadegustace.

Podzim v Cartizze (oblast Prosecco)

Při našem lehce opožděném příchodu cca ve 14:30, již celý sál jásal v opojném světle, které procházelo degustačními skleničkami naplněnými vínem. A právě v této chvíli, jakoby se čas zastavil – bylo plno, sál praskal a my do něj vklouzli jako nevinní pozorovatelé vinné kultury. Procitnutí přišlo po obdržení degustačních skleniček a s pocitem prvního kroku do uzavřeného sálu. Byli jsme zahrnuti pocitem fascinace a lehkou netrpělivostí s připravených vzorků. Série pozdravů, přátelských rad a poslechu o tom, jak se náš podnik posouvá v sobě neslo přesně to co má taková degustace splnit. Procházeli jsme jednotlivá vinařství jedno po druhém a plnili pracovní náplň dle našich vypracovaných postupů – na něco jsme prostě byli zvědaví, něco jsme nečekali, ale něco nám doslova vyrazilo dech viz foto. S postupem degustace se k nám přidal i samotný Jiří Markuzzi, který nás osobně představil se zástupci vinařství, které obsahuje naše portfolio. Věřte, že mít na vinné kartě 65 % z vystavovaných vzorků je náročné.

Rozloučení přicházelo u destilérie Marolo, kde proběhla degustace pěti vzorků grappy na závěr. Odcházeli jsme, již z poloprázdného sálu nabyti pozitvní energií. Energie se brala z duše vinařů a jejich zástupců, kteří svojí práci odvádějí kvalitně a nedělá jim problém dorazit do malé České Republiky a konečným prodejcům odprezentovat svůj um, nadšení i tvrdou práci ročního snažení na vinohradu. Tento silný zážitek jsme zakončili v restauraci La Bottega Linka, kde se naše myšlenky srovnali s tím, že jsme rádi za zastoupení takových jmen.

Barolo, 2008 – Cordero di Montezemolo (3 litrové vydání)

Vína, která nás oslovila:

  • Sauvignon Blanc Picol – Lis Neris
  • Soave Classico, Monte Alto, 2008 – Ca´Rugate
  • Sassello IGT – Castello di Verrazzano
  • Barolo, 2008 – Cordero di Montezemolo

Zastavte se u nás v týdnu na skleničku, nebo láhev!

Hezký den,

Jan Čech

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *