Degustace vinařství Donnafugata

Written by

V tomto článku bychom vám rádi představili jedno z našich ikonických vinařství, které máme ve svém portfoliu.

Ve čtvrtek (2.3.2017) jsme byli pozvání na představení tohoto vinařství v prostorech hotelu Ambassador na Václavském náměstí. Celou degustaci vedl Fabio Genovese, který nám poskytl veškeré informace ohledně vinařství a zároveň nás provedl klíčovými víny Donnafugata.

Donnafugata

Jedná se o výjimečný rodinný podnik se stopadesátiletou tradicí výroby vína vysoké kvality, věrně reflektující přírodní podmínky Sicílie. Giacomo Rallo, představitel již čtvrté generace nejstarší sicilské rodiny produkující víno, založil společně se svou ženou Gabriellou Anca a se svými dvěma syny José a Antonio moderní vinařství. Oblast Donnafugata je historické místo, kam spisovatel Giuseppe Tomasi di Lampedusa zasadil děj svého slavného románu “Gattopardo” (Leopard). Donnafugata byla v 8. století nazývána území Belice, kde královna Marie Karolína, manželka Fendinanda IV. Bourbonského, nalezla zázemí při útěku ze svého neapolského sídla.Donnafugata a její vína spojují výsledky nejmodernějších tenologických výzkumů, úctu k vinařským tradicím regionu a nový rozvoj technické výroby vína s ohledem na ekologičtější využití přírody. Vinohrady a sklepy se nacházejí na pahorcích Belice v oblasti Contessa Entellina a na ostrově Pantelleria. Vinice umístěné v těchto oblastech dávají díky vynikajícím klimatickým podmínkám a charakteristické půdě hrozny té nejvyšší kvality. Vína Donnafugata zrají a jsou lahvována ve starých sklepích rodiny Rallových v Marsale. Suché a větrné podnebí zaručuje kvalitní zdravé hrozny ovocné chuti a krásné vůně. Dnes jsou v čele vinařství Donnafugata potomci zakladatelů, a to syn Antonio a dcera José, kteří vinařství Donnafugata začlenili mezi elitu moderního sicilského vinařství a vinohradnictví. V roce 1989 následovala produkce famózních vín passito (nejslavnější z nich je Ben Ryé) na ostrově Pantelleria poblíž tuniského pobřeží.

Vína, která jsme při degustaci ochutnali:

Anthília – Donnafugata
-100% Ansonica (Původ: Bílá italská odrůda. Jejím domovem je jih Itálie, je velmi rozšířená na ostrově Elba, na Sicílii je autorizována pro DOC v provinciích Agrigente, Palermo a Trapani. V Toskánsku v provinciích Grosseto a Livourne a Lucques. V roce 1990 byla v Itálii osázena na ploše 12.700 hektarů. Je vysázena na několika hektarech i v Tunisku.)
-slámově žlutá barva, lehká intenzivní vůně, vhodná k plodům moře, nebo jako lehký aperitiv

Lumera – Donnafugata
-odrůdy: Nero d´Avola, Syrah, Tannat, Pinot Noir
-velmi ovocné tóny po lesních jahodách, ve vůni květnatost růží, lehké náznaky pepře v konci

La Fuga, Chardonnay, Contesa Entellina – Donnafugata
-100% Chardonnay
-jemné intezivní aroma (ananas, jablko, banán), skvělé spojení minerality s příjemnou kyselinou, elegantní

Sedára – Donnafugata
-100% Nero d´Avola (Nero d´Avola je nejlepší odrůda pro výrobu červených vín v Kalábrii a na Sicílii, kde je nejvysazovanějším kultivarem celého ostrova. Vinaři, kteří se zaměřují na kvalitu, oceňují hlubokou barvu a velký archivační potenciál, jakému se Nero d’Avola těší, zejména v kupážích s jinými odrůdami. Synonymum vína Nero d´Avola: Calabrese, Calaurisi…)
-rubínová barva, tóny po zralém ovoci a třešních, ideální jako celodenní víno (v horkých měsících ideálně na led)

Tancredi – Donnafugata
-70% Nero d’Avola, 30% Cabernet Sauvignon
-víno zraje v barrique sudech po dobu 14ti měsíců, poté 24 měsíců ve sklepě
-ideální k tmavým masům, tuňáku, nebo mečounu -> chuť třešní, čokolády (hluboká, temná barva)

MILLE E UNA NOTE – Donnafugata
-90% Nero d’Avola, 10% směs typických sicilských odrůd
-víno zraje v sudech barrique z velké většiny nových po dobu 14-16 měsíců, po naláhvování víno zraje dalších 24 měsíců ve sklepě
-jedno z nejlepších vín Sicílie (i možná Itálie), 3 sklenky Gambero rosso
-temná barva, v chuti naložené třešně, čokoláda až do borůvkové marmelády

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *