Vychutnejte si u nás vína, která nejsou tolik známá!

Written by

Provedeme vás neznámými odrůdami!

Naše vinotéka se pyšní velkým množstvím původních odrůd z daných oblastí a vín od malých vinařů. Je to naše vášeň a také možnost ukázat světu, že i neúplně známá vína jsou v perfektní kondici a přináší vybalancovanou chuť, vůni a párování k pokrmům. Nebojte se objednat, i když úplně neznáte název, my vás rozhodně opravovat nebudeme! Proto je zde proškolený personál a o víkendu se vás mile rád ujme náš sommeliér Honza.

Vína, která určitě stojí za zmínku:

  • Arneis Langhe DOC – Cordero di Montezemolo, Piemonte – Jemné svěží bílé víno regionálně typické odrůdy Arneis. Brilantní barva bílého zlata, vůně připomínající luční kvítí, květy akátu, sena, bílé broskve. V chuti je suché, ovocné, velice příjemné a dlouhé.
  • Lugana Catulliano – Pratello, Lombardy – Vinařství Pratello se nachází na malém kopečku za zámkem Padenghe s úžasným výhledem na poloostrov Sirmione a horu Monte Baldo. Velice ovocné tóny, které v chuti přecházejí do sladšího pojetí, 100% Turbiana (Trebbiano)
  • Friulano Collio DOC – Franco Toros, Friuli – Víno brilantní nazlátlé barvy s delikátní vůní mandlí a jemného ovoce. Je suché, minerální, plné, dlouhé a velice zábavné. Ve sklence se nepřestává vyvíjet do doby, kdy je sklenka prázdná. Hodí se výborně k prosciuttu di San Daniele. Půda: mořské a oceánské dno, Ponca. Odrůda: Friulano 100%.
  • Verdicchio di Matelica DOC – Collestefano, Marche – Vinařství Collestefano se nachází v kopcovité oblasti ve vnitrozemí regionu Marche v nadmořské výšce 420 m.n.m. Náhorní plošina širokého údolí se táhne od jihu na západ a je chráněna umbrijskými Apeninami (1479 m.n.m.), které oblast oddělují od vlivu Jaderského moře. Díky tomu je zde velice chladno a sucho s výraznými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí. To ve spojení s vápenito-písčitou půdou tvoří ideální podmínky pro pozdně dozrávající odrůdu Verdicchio di Matelica, která je zde pěstována již od dob Římanů a je považována za autochtonní (původní pro danou oblast). 15 hektarů, biologické zemědělství, od roku 1995 certifikované IMC. Verdicchio di Matelica DOC 100% – autochtonní klony z Matelica (původní klony)
  • Fiano di Avellino DOCG – Feudi di San Gregorio, Campania – Feudi di San Gregorio právem patří statut jednoho z nejodvážnějších, inovativních a zároveň nejoblíbenějších vinařství Kampánie. Ironií je, že se toto nadčasové vinařství nachází na jednom z vinařsky nejstarších míst Itálie. 1. známky o vinaření v části Kampánie Irpinia jsou patrné již v roce 590 n. l..Tento bujný, kopcovitý region se nachází v provinci Avelino, který byl osídlen již od dob starého Říma. Vinařství Feudi založili manželé Enzo Ercolino a Mirella Capaldo v polovině 80. let. Víno původem z Kampánie z hroznů odrůdy Fiano di Avellino, což v překladu znamená včelí hrozny, vyráběné moderní metodou na pouhých 49 ha, které zaručují perfektní kvalitu vína.

Nebojte se zkusit nové chuťě!

Na zdraví!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *